Podziel się Guzikiem

Podziel się Guzikiem
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 13 kwietnia, Biblioteka Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wspólnie z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Katyńskim oraz Instytutem Pamięci Narodowej zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji upamiętniającej blisko 22 tysiące polskich obywateli zamordowanych przez Sowietów w Katyniu w 1940 roku w ramach zaplanowanej bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit. Kampania o nazwie "Podziel się Guzikiem" ma na celu uczczenie pamięci tych, którzy padli ofiarą sowieckiego terroru.

W jej ramach każdy odwiedzający bibliotekę będzie mógł odebrać replikę guzika z polskiego munduru oficerskiego, znalezionego w lesie katyńskim. Guziki te będą rozdawane w holu biblioteki, gdzie można również podziwiać prezentowane najciekawsze książki dotyczące historii tego tragicznego wydarzenia. (Zapoznać się można z nimi także poprzez nasz internetowy katalog, gdzie znajdują się także inne pozycje poruszające tę tematykę).

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, zabrania guzika, zrobienia sobie z nim zdjęcia i opublikowania na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, używając hashtagu: #GuzikKatyński. Niech nasze działania staną się wyrazem pamięci i szacunku dla tych, którzy oddali swoje życie dla Polski!

Więcej o kampanii na stronie organizatora.