Głównym katalogiem Biblioteki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu jest katalog elektroniczny online – Centralny Katalog Bibliotek „Fides”. Katalog ten zawiera informacje o zbiorach znajdujących się w Bibliotece PWT oraz w 31 innych bibliotekach kościelnych, należących do Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”. W celu ograniczenia wyszukiwania publikacji do naszej instytucji należy wybrać ją z listy w prawym górnym rogu lub zalogować się.
Katalog online pozwala na przeszukiwanie opisów wszystkich materiałów bibliotecznych, w skład których wchodzą: książki, czasopisma, starodruki oraz prace magisterskie i doktorskie obronione na Papieskim Wydziale Teologicznym. W katalogu znajdują się również opisy książek elektronicznych, do których mamy dostęp w IBUK Libra, wraz z linkami do nich (typ dokumentu: IBUK). Ponadto katalog zawiera opisy rozdziałów z niektórych prac zbiorowych, posiadanych przez przynajmniej jedną bibliotekę członkowską.
Obejrzyj film instruktażowy, który pokazuje, jak korzystać z katalogu, jak zawęzić wyniki wyszukiwania za pomocą narzędzi do filtrowania autora, języka, tematu, typu publikacji itd., aby uzyskać możliwie jak najtrafniejsze wyniki. Następnie prezentuje, jak zamówić publikację oraz co zrobić, gdy nie ma jej w bibliotece.
Katalog kartkowy to katalog alfabetyczny książek według autorów lub tytułów, który rejestruje wszystkie pozycje zgromadzone przez Bibliotekę PWT do roku 1997. Ponad 90 procent tych pozycji znajduje się w katalogu elektronicznym, jedynie niektóre najstarsze książki nie zostały jeszcze wprowadzone do katalogu online. Katalog kartkowy pozostaje do dyspozycji czytelników na parterze w holu, po prawej stronie od wejścia w godzinach otwarcia biblioteki.
NUKAT to centralny katalog zbiorów polskich bibliotek naukowych, tworzony przez ponad 170 bibliotek, w tym prawie 40 bibliotek kościelnych. Biblioteka PWT współpracuje czynnie z NUKAT od lipca 2014 roku. Ponad 70 procent pozycji obecnych w naszym katalogu znajduje się również w katalogu NUKAT. Opróch bibliotek należących do centralnego katalogu „Fides” w NUKAT można znaleźć informacje o zbiorach innych bibliotek kościelnych: KUL (do 2021 roku), UKSW (do 2022 roku), UPJPII, Bobolanum, Ignatianum, WSD w Łodzi czy bibliotek dominikańskich, oraz oczywiście większości bibliotek uniwersyteckich w Polsce. W katalogu NUKAT znajdują się również opisy artykułów z czasopism i rozdziałów z prac zbiorowych, co pozwala traktować go również jako źródło poszukiwań bibliografii.
Katalog Biblioteki Narodowej pozwala na przeszukiwanie opisów wszystkich materiałów bibliotecznych, w skład których wchodzą: książki i czasopisma wydawane od XIX wieku do dziś, druki ulotne, starodruki, rękopisy, zbiory muzyczne, dźwiękowe i audiowizualne, publikacje elektroniczne, zbiory kartograficzne, ikonograficzne, bibliologiczne i mikrofilmy, a także opisy artykułów z wybranych czasopism polskich oraz prac zbiorowych. Katalog umożliwia również jednoczesne przeszukiwanie opisów z innych bibliotek, uczestniczących w projekcie OMNIS - w tym Biblioteki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Biblioteki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (wybierz opcję: Połączone katalogi).
FIDKAR (katalog rozproszony Fides) jest multiwyszukiwarką pozwalającą na prowadzenie wyszukiwań katalogowych i bibliograficznych w wielu komputerowych bazach jednocześnie. Poprzez FIDKAR możemy w szczególności prowadzić wyszukiwanie w katalogach książek i prac magisterskich tych bibliotek, które nie są włączone do Centralnego Katalogu. FIDKAR jest uzupełnieniem Centralnego Katalogu Fides.
KaRo (katalog rozproszony) jest wyszukiwarką korzystającą z protokołu Z39.50. Pozwala na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek i ułatwia wyszukanie interesujących pozycji książkowych, czasopism lub opisów bibliograficznych. KaRo należy traktować jako narzędzie uzupełniające polski centralny katalog NUKAT.
WorldCat to największy na świecie internetowy katalog zbiorów bibliotek. Umożliwia przeszukiwanie wielu bibliotek jednocześnie, a następnie wskazuje najbliższą bibliotekę, która posiada w zbiorach daną publikację. Zawiera nie tylko opisy książek, muzyki i filmów, ale też artykuły naukowe i elementy cyfrowe (takie jak audiobooki), które można bezpośrednio przeglądać lub pobierać.
Arianta to katalogowa baza danych, która indeksuje polskie naukowe i branżowe czasopisma elektroniczne. Obecnie baza zawiera informacje o ok. 4,5 tys. czasopism, w tym ok. 600 czasopism archiwalnych, których wydawanie nie jest kontynuowane, ale spisy treści lub pełne teksty są dostępne w sieci. Możliwe jest wyszukiwanie czasopism według różnych kryteriów, w tym według dyscyplin (np. „teologia”) i według dziedzin (np. „religioznawstwo i teologia”).
Obejmuje czasopisma z wszystkich dziedzin nauki, techniki, medycyny, nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych.