Podsumowanie akcji "Podziel się Guzikiem"

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 13 kwietnia 2024 roku Biblioteka miała zaszczyt być współorganizatorem pierwszej, lecz na pewno nie ostatniej akcji "Podziel się Guzikiem". Inicjatywa zapoczątkowana w 2007 przez Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Katyńskie oraz Instytut Pamięci Narodowej, ma na celu upamiętnienie blisko 22 tysięcy polskich obywateli zamordowanych przez Sowietów w Katyniu w 1940 roku.

Głównym elementem akcji były przypinki w formie repliki guzika z polskiego munduru, które rozdawane były w naszej Bibliotece oraz na wydziale. Ten symboliczny gest w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej miał przypominać o tragicznych wydarzeniach sprzed 84 lat i oddać hołd ofiarom. Dodatkowo, Wrocławski Oddział IPNu przekazał nam także książki oraz różnego rodzaju gadżety, takie jak długopisy, smycze, pocztówki i zakładki, które również zostały rozdane uczestnikom akcji. Dzięki temu mogliśmy nie tylko upamiętniać ofiary, ale także poszerzać wiedzę na temat historii Polski i tragicznych wydarzeń związanych nie tylko z Katyniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji!